fbpx

Nissan przedstawia nowy model Townstar

·         Nowy Townstar stanowi kompleksową i konkurencyjną ofertę w segmencie lekkich samochodów dostawczych wyposażonych w silniki benzynowe oraz elektryczne

·         Bazując na sukcesie pionierskiego modelu e-NV200, całkowicie nowy Townstar ze 100% elektrycznym napędem został stworzony z myślą o rozpowszechnianiu transportu bezemisyjnego

·         Dzięki zastosowaniu ponad 20 najnowocześniejszych technologii i możliwościom uniwersalnej konfiguracji, nowy model gwarantuje klientom pewność i niezawodność


Nissan przedstawia kompaktowy lekki samochód użytkowy (LCV) nowej generacji: Townstar. Nowa gama lekkich samochodów użytkowych Nissana, wraz z modelem Townstar w wersji w pełni elektrycznej, została stworzona z myślą o przygotowaniu firm na nadchodzące zmiany i związane z nimi regulacje oraz przyspieszeniu rozwoju transportu bezemisyjnego.

Najbardziej kompleksowy z technologicznego punktu widzenia lekki samochód dostawczy w ofercie Nissana – nowy Townstar – wzbogaca klasę kompaktowych samochodów użytkowych o pakiet ponad 20 technologii, stając się znaczącym konkurentem w swoim segmencie.

Bazując na sukcesie Nissana e-NV200, pioniera i lidera rynku lekkich bezemisyjnych samochodów użytkowych, w pełni elektryczna wersja nowego modelu Townstar została zoptymalizowana z myślą o potrzebach klienta. Dzięki wydajnemu akumulatorowi o pojemności 44 kWh, zaawansowanej technologii i niskim kosztom eksploatacyjnym, Townstar zaoferuje kierowcom efektywne rozwiązanie z zakresu mobilności, zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.

„Oferując wysokowydajne rozwiązania w zakresie układów napędowych, ergonomiczną konstrukcję i wyjątkowe technologie, nowy Townstar jest w pełni gotowy, by zaspokajać stale zmieniające się potrzeby klientów” – powiedziała Emmanuelle Serazin, dyrektorka ds. sprzedaży dla klientów flotowych i samochodów użytkowych w Nissan Europe.

„W obliczu zaostrzonych norm emisji, ograniczeń wjazdowych do miast i stale rosnącego zapotrzebowania na dostawy krótkodystansowe, duże i małe firmy muszą znaleźć skuteczne i zrównoważone rozwiązania, aby zachować konkurencyjność i zoptymalizować swoją działalność” – dodała.

Specyfikacja Nissana Townstar EV*
Pojemność akumulatora (użyteczna)44 kWh
Moc maksymalna90 kW (122 KM)
Maksymalny moment obrotowy245 Nm
Szacowany zasięgDo 285 km
Moc ładowania prądem zmiennym (AC)11 kW (standard) lub 22 kW (opcja)
Moc ładowania prądem stałym (DC)75 kW (CCS)
Czas ładowania prądem stałym (DC)Od 0 do 80%: 42 min
System chłodzenia akumulatoraTak (w wersji z ładowarką 22 kW, opcja dla wersji 11 kW)

*Wszystkie dane zostaną potwierdzone po uzyskaniu homologacji.